Zdrowie w środku i na zewnątrz, czyli skóra a psyche. Rozmowa z dr Alicją Śliwowską

Papierek lakmusowy naszej kondycji wewnętrznej – tak o skórze mówi moja dzisiejsza gościni, kosmetolożka i chemiczka, dr Alicja Śliwowska. Myślicie, że tylko kondycji fizycznej? A ile to już razy mówiłam, że zdrowie fizyczne i psychiczne są nierozerwalnie ze sobą powiązane? 🙂

W tej rozmowie patrzymy na naszą zewnętrzną powłokę dwukierunkowo.

Po pierwsze, w jaki sposób nasza kondycja psychiczna przekłada się na kondycję naszej skóry, po drugie zaś w jaki sposób problemy skórne wpływają na dobrostan psychiczny. 

Będzie także o dermatillomanii, czyli patologicznym skubaniu skóry, trądziku niezależnym od wieku, samoocenie i regulacji napięcia.

Zapnijcie pasy i nadstawcie uszy. 

Patronem dzisiejszego odcinka jest @healthlabs_pl, który pod egidą dr Alicji Śliwowskiej @dr_scura przygotował serię dermokosmetyków Solve On, które przeznaczone są do pielęgnacji skóry problematycznej, szczególnie zmagającej się z trądzikiem – #reklama.

dr Alicja Śliwowska – doktor nauk chemicznych, magister kosmetologii, dyplomowany dietetyk. Autorka e-booków „Twoja SCURA ma rosacea” oraz „70 pytań do kosmetologa, czyli o co chciałaby zapytać mnie Twoja SCURA”, wielu publikacji naukowych, wielokrotnie nagradzana za najlepsze wystąpienia na krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Współautorka patentu kosmetycznego.CEO marki SCURA, zajmującej się kompleksową terapią skór problematycznych oraz szkoleniami dla branży BEAUTY. Współautorka receptur kosmetycznych marki Health Labs Care. Prelegentka Sephora Wonderland 2022. Alicja prowadzi konto na IG (@dr_scura), gdzie rozwiewa mity kosmetyczne, analizuje składy produktów i krytycznym okiem przygląda się nawykom pielęgnacyjnym.

#zdrowie #skóra #psychologia #zdrowiepsychiczne #psychoterapia #emocje #trądzik #acne #dobrostan #balans #selfcare

Możesz posłuchać także na:

Brak komentarzy

Napisz komentarz