Sport jak życie. Ale kim są trenerzy mentalni? feat. Daria Abramowicz

Ja pierdzielę, ale timing!!! Przysięgam, że to nie było planowane, bo kiedy nagrywałam z dzisiejszą gościnią ten odcinek NIE WIEDZIAŁYŚMY że Iga Świątek będzie w finale US Open. I nie wiedziałyśmy jeszcze wtedy że wygra go wczoraj! I ja nie wiedziałam, że zobaczę to na żywo! Ale w związku z tak olbrzymimi emocjami i sukcesem nie sposób nie wtrącić tu takiej „erraty” do tego odcinka.
Gratuluję bardzo Idze i jej zespołowi 💪🔥
 
Sportowcy często jawią nam się jako współcześni herosi: nieustępliwi, osiągający więcej niż ktokolwiek przypuszczał, waleczni, konsekwentni. Co dzieje się w głowie sportowca?
 
Kto z nas nie chciałby być jak Iga Świątek? Może nie na korcie, z tenisową rakietą, ale w życiu, biznesie, edukacji zaskakiwać wszystkich szybko pnąc się do szczytu rankingów, wzruszając i napawając dumą całe otoczenie? Przecież zewsząd dopadają nas komunikaty, że można więcej, sprawniej, szybciej, lepiej, wyżej? A to wszystko jest tylko w nas i naszej głowie, możemy po to sięgnąć, jeżeli tylko w to uwierzymy…
 
… no i ewentualnie zainwestujemy kilka (!) stówek w trening mentalny, który pomoże Ci odkryć ów potencjał, o którym nie masz pojęcia. Zaaplikować nawyki mistrzów i po prostu się nimi stać? Zostać mistrzem własnych mistrzów, niepokonanym w walce z samym sobą.
 
To nie będzie podcast o Idze Świątek ani o jej psychologicznych walkach. To będzie rozmowa z ekspertką, która pracuje ze sportowcami w sposób profesjonalny, skuteczny i zaangażowany. W poszanowaniu do zawodnika, zawodu i człowieka.
 
Posłuchajcie zatem o tym, na czym polega praca psycholożki sportu, a także czym różni się ona od trenerów mentalnych i jak szkodzi nam brak (martwota) ustawy o zawodzie psychologa.
 
A moją rozmówczynią jest Daria Abramowicz – psycholożka sportu, która od wielu lat pracuje ze sportowcami, trenerami, organizacjami sportowymi i biznesowymi oraz rodzicami zawodników w różnym wieku, zarówno w dyscyplinach indywidualnych jak i zespołowych.
 
No więc jak już odsłuchacie, a polecam, bo w język się z Darią nie gryzłyśmy, to dajcie znać jakie myśli i wrażenia? Macie na swoim koncie doświadczenia sportowe, albo… kuszące obietnice trenerów mentalnych, którym ulegliście?

Możesz posłuchać także na:

Brak komentarzy

Napisz komentarz