Przychodzi pacjent do gabinetu terapeuty i mówi, że nie potrzebuje już ludzi, ponieważ… ma chatGPT. ChatGPT to nowa technologia oparta o sztuczną inteligencję, która może spełniać funkcję przyjaciela na zawołanie. Odpowie na wszystkie zadane pytania i zrobi to natychmiast – nie trzeba czekać całą noc, aż ktoś łaskawie odpisze na wiadomość. I mogłoby to się wydawać bardzo kuszące, prawda?
Nie chcę być malkontentką, który narzeka na nowa technologię. Co to, to nie. Ale zależy mi, żebyśmy zrozumieli, jakie są szanse i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji. Zapytacie może: a co ma sztuczna inteligencja do zdrowia psychicznego?
Właśnie nad tym będziemy się dzisiaj zastanawiać z zaproszonym specjalistą – Kubą Piwowarem, doktorem nauk o kulturze i socjologiem. Jest ekspertem z zakresu technologii, big data oraz etyki w analizie danych. Zajmuje się kulturowymi i społecznymi aspektami rozwoju sztucznej inteligencji i nowych technologii oraz algorytmiczną kulturą. Specjalista w zakresie prowadzenia procesów transformacji cyfrowej w organizacjach, analityk danych.
No to lecimy słuchać! Dajcie znać w komentarzach, co Wy myślicie o możliwościach i zagrożeniach związanych ze sztuczną inteligencją.
Za możliwość realizacji tego podcastu serdeczne Freud zapłać Patronom i Patronkom!
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Rozumiem
Brak komentarzy