Cel w życiu. PODCAST NA LATO ODC. 5 (współpraca z marką Hagi)

Wielkimi krokami zbliżamy się do piątek wymiaru dobrostanu, zatem przedostatniego z przygotowanej serii, ale zanim to, zapytam: z końcem wakacji, w przedsionku nowego roku szkolnego czy akademickiego, jak tam z Waszym dobrostanem? 

No dobra, to…

Jaki jest cel w Twoim życiu?

To pytanie duże, które porozkładamy sobie na mniejsze części w tym właśnie odcinku. 

Na szczęście cel nie musi być jeden i na zawsze, a jak ktoś jeszcze nie pamięta w piątym odcinku, że dobrostan to wymiar, to ja przypomnę, że nawet w poszukiwaniu celów w życiu, możemy się na tym wymiarze wahać.

Sponsorem letniej serii jest Hagi, zatem wielkie brawa dla nich! To już ostatnie 2 tygodnie konkursu: pokażcie gdzie i jak słuchacie podcastu, a do zgarnięcia są zestawy od Hagi właśnie 🙂 regulamin na www.joannagutral.pl

To jak z tym celem, celami, poszukiwaniami? Hm?

Hooker, S. A., & Masters, K. S. (2014). Purpose in life is associated with physical activity measured by accelerometer. Journal of Health Psychology, 21(6), 962–971.Kim, E. S., Strecher, V. J., & Ryff, C. D. (2014). Purpose in life and use of preventive health care services. Proceedings of the National Academy of Sciences, 111(46), 16331–16336.Ryff C. D. (2014). Psychological well-being revisited: advances in the science and practice of eudaimonia. Psychotherapy and psychosomatics, 83(1), 10–28.

Schaefer, S. M., Morozink Boylan, J., van Reekum, C. M., Lapate, R. C., Norris, C. J., Ryff, C. D., & Davidson, R. J. (2013). Purpose in life predicts better emotional recovery from negative stimuli. PloS one, 8(11), e80329.

Możesz posłuchać także na:

Brak komentarzy

Napisz komentarz