Zagrajmy to jeszcze raz #8 Jak rozmawiać, żeby się dogadać?

Już bardzo wielkimi krokami zbliżają się święta, a wiecie, co to oznacza? Obok serników, makowców, bigosu, barszczu albo grzybowej bardzo blisko stoją rodzinne przepychanki i kłótnie przy świątecznym stole. Tata Krzysztof jest za jedną partią, wujek Maciej za drugą, a ciocia Krysia ich ucisza, dobrze pamiętając, jak to się co roku kończy. Albo wnusia Gosia jest wegetarianką, a babcia Zosia nie może się z tym pogodzić i znowu podsuwa jej karpia pod nos. I tak toczy się to rodzinne koło…

Dlatego dzisiaj, na 10 dni przed świętami, porozmawiamy o tym, jak się dogadać. Przy czym “dogadać” nie oznacza przekonać drugą osobę do drugiego zdania albo uzyskać na coś zgodę, ale zaraz sobie wszystko wyjaśnimy. Wskakujcie i słuchajcie!

Wszystko, co chcemy powiedzieć, jest bardzo ważne, ale od tego, jak to powiemy, zależy, jak to zostanie odebrane i czy zostaniemy wysłuchani. A to przecież o to nam chodzi, nie?

 

Jeżeli jesteś fanem_fanką z Gutral gadania i masz możliwość wesprzeć produkcję i dystrybucję niniejszego podcastu, zapraszam do dołączenia do grona Patronów i Matronek .

Dziękuję!

Gutral Gada

Możesz posłuchać także na:

Brak komentarzy

Napisz komentarz