Zagrajmy to jeszcze raz #7 O zaburzeniu osobowości typu borderline i DBT. Rozmowa z Magdaleną Tylko

Pewnie każdy_a kiedyś słyszał o zaburzeniu osobowości typu borderline. A jeśli nie słyszał albo nie zna nikogo z tym zaburzeniem, to może widział w filmach lub serialach postać, która spełnia choćby część psychiatrycznych kryteriów: impulsywność, niestabilne i burzliwe związki, unikanie wyobrażonego odrzucenia czy nawracające zachowania samobójcze albo samouszkodzenia (żeby wymienić kilka).

Własne wyobrażenia czy medialne fantazje na temat zaburzeń osobowości to jedno, a rzeczywistość, w której żyją pacjenci i ich bliscy oraz specjaliści to drugie. W cyklu “Zagrajmy to jeszcze raz” przypominam rozmowę z psycholożką i psychoterapeutką Magdaleną Tylko, która jest członkinią założycielką Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (PTDBT). Rozmawiamy o zaburzeniu osobowości typu borderline oraz o terapii dialektyczno-behawioralnej.

Słuchajcie i nieście odcinek dalej!

Jeżeli jesteś fanem_fanką z Gutral gadania i masz możliwość wesprzeć produkcję i dystrybucję niniejszego podcastu, zapraszam do dołączenia do grona Patronów i Matronek .

Dziękuję!

Gutral GadaMożesz posłuchać także na:

Brak komentarzy

Napisz komentarz