Wychowani przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Rozmowa z dr Lindsay Gibson

Z Lindsay poznałam się przypadkiem. Jej pierwsza książka dotarła do mnie tuż przed moim wyjazdem na lotnisko. Spotkałam kuriera w drzwiach i książkę zabrałam ze sobą. Przeczytałam ją jednym tchem podczas lotu do USA. Na końcu notka biograficzna autorki – psycholożka, psychoterapeutka, wykładowczyni akademicka, mieszka w Virginia Beach, czyli 45 minut drogi od miejsca, do którego ja leciałam. 

Wyszukałam mail w Internecie i napisałam: “Właśnie skończyłam czytać pani książkę. Jestem pod dużym wrażeniem. Chciałabym przeprowadzić z panią wywiad, jestem w okolicy, ale tylko przez miesiąc”. Odpisała natychmiast: “Zapraszam na kawę”.

Spędziłyśmy kilka godzin gapiąc się w ocean i rozmawiając o niedojrzałych emocjonalnie rodzicach – koncepcie, który opisuje pod pewną etykietą, a którego doświadczyła część z nas w różnym wymiarze i postaci. I które jako terapeutki widzimy w gabinecie. 

Książka “Wychowani przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców” jest książką, która pomaga zrozumieć, uważnić, nazwać i zintegrować doświadczenia z dzieciństwa. Nie zmienia przeszłości, ani rodzica. Pozwala jednak zrozumieć, w jaki sposób radzić sobie z konsekwencjami pewnych zachowań i nie powtarzać ich we własnym macierzyństwie/tacierzyństwie i innych bliskich relacjach.

Książka ukazała się pod patronatem Gutral Gada, czyli mocne 11/10. Polecam i zapraszam do wysłuchania rozmowy z dr Lindsay Gibson.

Sponsorem odcinka jest Wydawnictwo GWP #reklama

Rozmowa jest realizowana w języku angielskim. Tłumaczenie rozmowy w postaci artykułu znajdziecie na moim tutaj. Tłumaczyła: Martyna Bartkowiak.

Czy słyszeliście o koncepcji Niedojrzałych Emocjonalnie Rodziców? A może ktoś z Was czytał już książkę dr Lindsay Gibson?

#podcast #niedojrzaliemocjonalnierodzice #rodzice #mama #tata #wychowanie #psychologia #psychoedukacja #psychoterapia #rodzicielstwo #ksiazka 

Możesz posłuchać także na:

Brak komentarzy

Napisz komentarz