Uzależnienia od substancji (i nie tylko). Rozmowa z dr hab. Mateuszem Golą

Od czego można się uzależnić?

Najpowszechniej kojarzy nam się uzależnienie od substancji, np. alkoholu czy narkotyków. Ale co z uzależnieniami behawioralnymi, tj. takimi, które dotyczą pewnych zachowań i czynności. Czy seks, zakupy, praca mogą uzależniać?

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o procesach, które za uzależnieniami stoją. A zaproszenie do tego podcastu przyjął wybitny naukowiec, dr hab. Mateusz Gola, prof. Instytutu Psychologii PAN i Institute for Neural Computation na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, psycholog, neurokognitywista, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. 

Tym razem macie szansę nie tylko wysłuchać bardzo mięsistego w warstwie merytorycznej odcinka podcastu, ale sami macie szansę wesprzeć badania naukowe!

Możesz być jedną z pierwszych osób, które bezpłatnie wypróbują aplikację Nałogometr i wezmą udział w wielkim projekcie zainicjowanym przez psychologów Polskiej Akademii Nauk, który wspiera osoby wychodzące z nałogów. Ogólnopolskie Badanie Nałogów, bo o nim mowa, jest całkowicie anonimowe. Inteligentna aplikacja mobilna w czasie rzeczywistym przewiduje prawdopodobieństwo wystąpienia ryzyka zachowań nałogowych i oferuje nowoczesne metody wsparcia psychologicznego.

KLINIJ TUTAJ, ŻEBY POZNAĆ SZCZEGÓŁY I WZIĄĆ UDZIAŁ W BADANIU

Serio, polecam Wam udział w tym badaniu i ślijcie śmiało link do wszystkich zainteresowanych!!!

xoxo, 
Gutral Gada

 

Okładkowe (foto) @opowiedziane_swiatlem

Możesz posłuchać także na:

Brak komentarzy

Napisz komentarz