Schematy dwojga, czyli o terapii par. Rozmowa z dr Szymonem Chrząstowskim

Bo do tanga trzeba dwojga.

Tylko jak już tańczą, to każde w swoim stylu. Nawet jeżeli tango wymusza określone tempo, rytm i kroki, o tyle forma ekspresji będzie indywidualna.

Podobnie, jak w każdą relację wnosimy swój schemat. A mówiąc ogólniej – bagaż, który relację może dopełniać i wzbogacać, ale niekiedy może ciążyć i wadzić. 

Jak układać zatem to, co każdy wnosi w związek, by tworzyć życie razem? Na czym polega terapia pary? Na te i wiele innych pytań w tym podcaście odpowiada dr Szymon Chrząstowski, psycholog, psychoterapeuta par, autor takich książek jak “Nie tylko schemat”, czy “Narracyjna terapia więzi” wydanych przez Wydawnictwo PWN, które objęło niniejszy odcinek czułym patronatem. 

Obie te książki przeczytałam z dużą przyjemnością i chociaż kierowane są do terapeutów i adeptów psychoterapii, uważam, że są ważne dla tych, którzy pary już tworzą lub zamierzają tworzyć. I nie tylko pary, ale i systemy. Chyba nie nadużyję, mówiąc, że to książki dla nas wszystkich.

Miłego słuchania i zapraszam do zadawania pytań, wymiany myśli i refleksji. Czy korzystaliście z terapii par lub rodzin?

Książkę możecie kupić tu: https://bit.ly/3ge6JHg

 

dr Szymon Chrząstowski – psychoterapeuta, wykładowca na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Autor publikacji poświęconych psychoterapii (głównie narracyjnej terapii więzi) i funkcjonowaniu par oraz rodzin. Zajmuje się problematyką poczucia psychologicznego bezpieczeństwa, a także konfliktem w związku. Dzieli swój czas między Kraków, Warszawę oraz Porto.   

Możesz posłuchać także na:

Brak komentarzy

Napisz komentarz