Po co nam diagnoza? prof. Steven Hayes (MASTERCLASS #1)

To miał być podcast, ale wyszedł masterclass.

Profesor Steven C. Hayes, światowej sławy psycholog i badacz opowiada o tym dlaczego klinicyści winni sięgać ponad kryteria diagnostyczne, a w procesie terapii poszukiwać odpowiedzi na pytanie: “dlaczego?”. 

Nie spodziewałam się takiego przebiegu rozmowy. Sama słuchałam z zapartym tchem. Jest to prawdziwa uczta dla psychoterapeutów, adeptów psychoterapii, psychologów i ciekawy wgląd dotyczący zmian w procesach psychoterapii, który może wiele wyjaśniać także pacjentom.

Zapraszam Was na tę intelektualną ucztę.

Podcast powstał we współpracy z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym, polskim wydawcą książki “Ponad DSM. Ku alternatywnej, opartej na procesach diagnozie i terapii zaburzeń psychicznych”, której prof. Hayes jest współautorem. Książka jest wybita, mówiłam już to i wierzę, że nie przesadzam w zachwycie nad tym, jak w procedurach diagnostycznych i jednostkach chorobowych należy szukać człowieka.

Podcast realizowany jest w języku angielskim. Tłumaczenie znajdziecie na moim blogu: https://www.joannagutral.pl/po-co-nam-diagnoza-tlumaczenie-rozmowy-z-prof-stevenem-c-hayesem

Możesz posłuchać także na:

Brak komentarzy

Napisz komentarz