Hormony. Mity, kity i zachowanie. Rozmowa z dr hab. Wojciechem Draganem

Hormony. Czyli co właściwie?

Wielu_e z nas słyszy lub samemu poszukuje informacji o zaburzeniach hormonalnych. Jak je leczyć? Co jest prawdą, a co mitem? Czy dysregulacje hormonalne mogą wpływać na zachowanie?

Temat nie jest prosty. Sama pamiętam, odbierając wyniki od lekarza, zastanawiałam się: O CO CHO? Więc w tej rozmowie, prof. Wojciech Dragan odpowiada na moje pytania dotyczące działania hormonów, ich wpływu na zachowania, a także wpływu środowiska na naszą gospodarkę hormonalną.

To nie jest łatwa rozmowa, bo nie udziela jednoznacznych odpowiedzi. Pokazuje niuanse i skomplikowane powiązania pomiędzy różnymi obszarami funkcjonowania naszego organizmu. 

Patronat nad tym odcinkiem przejęło Wydawnictwo PWN. W ich nakładzie ukazała się właśnie książka pod redakcją Joy Hinson i Petera Ravena pt. „Hormony”, którą gorąco polecam.

Dr hab. Wojciech Dragan – psycholog, biolog, profesor na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (do września, od października w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego), doktor habilitowany nauk społecznych, wiceprzewodniczący (sekretarz) Komitetu Psychologii PAN.

Możesz posłuchać także na:

Brak komentarzy

Napisz komentarz