Czujemy czasem mocniej. Rozmowy o kryzysie zdrowia psychicznego feat. Agnieszka Jucewicz

Bo to jest tak, że kryzysu nie da się za kogoś przeżyć. Ale można o nim opowiedzieć? Po co? Aby twardzielom pozwolić nazwać, że to, co przeżywają obecnie, to jest właśnie kryzys, nieważne czy chcą w to wierzyć, czy nie. Aby tym, których wstyd zżera od środka powiedzieć: “Been there, done that” i uprawomocnić ich uczucia. I aby pokazać tym, dla których trawa u sąsiada jest zawsze zieleńsza, że nawet tam, gdzie zieleń jest soczysta a nasz podziw ogromny, kryzys czai się pod powierzchnią. 

Dlatego właśnie uważam, że takie rozmowy są ważne. A dodatkowo przeprowadzone są w sposób czuły, intymny, autentyczny. Dedykowane siostrom i braciom w kryzysie. Niech już każdy z nas sam zadecyduje, czy zechce tę dedykację przyjąć.

Książka “Czasem czuję mocniej. Rozmowy o wychodzeniu z kryzysu zdrowia psychicznego” jest lekturą piękną. A ta rozmowa z autorką tej książki, Agnieszką Jucewicz, niechaj i w Was poruszy najczulsze struny.

xoxo,

Gutral (Gada)

 

Książka dostępna jest tu:

https://bit.ly/3UReDGn

Agnieszka Jucewicz – dziennikarka związana z „Gazetą Wyborczą”, znana z pogłębionych wywiadów z polskimi i zagranicznymi psychologami, psychoterapeutami i psychiatrami. Autorka i współautorka książek o tematyce psychologicznej, m.in. „Kochaj wystarczająco dobrze” (z Grzegorzem Sroczyńskim), „Czując. Rozmowy o emocjach” oraz „Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików” (z Magdaleną Kicińską). Jest osobą z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Marzy, żeby profilaktyka zaburzeń psychicznych stała się częścią szkolnego programu nauczania.

Możesz posłuchać także na:

Brak komentarzy

Napisz komentarz