Są fale, są. Jak zmienia się psychoterapia? Rozmowa z dr Marcinem Domuratem

Dawid Podsiadło śpiewa, że fal nie ma fal nie ma fal…

a terapie behawioralne uderzają w zgoła inną nutę:

są fale są fale są fale sąąąąą…

Psychoterapia, podobnie jak świat wokół nas, zmienia się. Wiem, nie jest to odkrycie Ameryki, ale czy zastanawialiście się kiedyś, co te zmiany dyktuje i jak one przebiegają? Czy fale, niczym tsunami, zmywają wszystko, co dotychczas, a może postępują po sobie łagodnie, sięgając w brzeg naszego funkcjonowania głębiej i coraz głębiej?

O falach, ze szczególnym uwzględnieniem tak zwanej trzeciej fali terapii behawioralnych, rozmawiam z dr Marcinem Domuratem, psychologiem i psychoterapeutą.

A za połączenie i patronat nad niniejszym odcinkiem dziękuję najserdeczniej @wydawnictwogwp, polskiemu wydawcy BEZ KITU PRZEŁOMOWEJ książki pod redakcją Stevena Hayesa i Stefana Hofmanna “Ponad DSM. Ku alternatywnej, opartej na procesach diagnozie i terapii zaburzeń psychicznych”, która moim zdaniem jest absolutnie must have w biblioteczce terapeutów poznawczo-behawioralnych, a i entuzjastów psychoterapii podnieci wielce! Polecam milion/10!!!

Słyszeliście o falach w psychoterapii? Co zaskoczyło Was w tym odcinku?

Ściskam,

Gutral (Gada).

__

Dr Marcin Domurat – psycholog, dr nauk społecznych, psychoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Association for Contextual Behavioral Science. Od kilkunastu lat prowadzi terapię indywidualną dorosłych, młodzieży, oraz terapię par i grupową. W pracy opiera się na metodach tzw. trzeciej fali terapii behawioralnej w szczególności Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Autor i współautor publikacji i wystąpień z tej dziedziny. Prowadzi szkolenia i warsztaty w ramach www.trzeciafala.pl oraz jako współzałożyciel pierwszej w Polsce trzeciofalowej szkoły psychoterapii Behawioralnie.pl. Prowadzi prywatną praktykę w Warszawie.

Możesz posłuchać także na:

Brak komentarzy

Napisz komentarz