Czy zawsze chodzi o matkę? Rozmowa z Joanną Gruhn-Devantier

Korzystając z dnia premiery odcinka, zapraszając do dyskusji przedstawicielkę najbliżej empirycznie spowinowaconą z Zygmuntem Freudem, postanowiłyśmy przyjrzeć się relacjom z matkami, ich znaczeniu dla naszego funkcjonowania na początku i w dalszych etapach życia.

W odcinku udział wzięła psycholożka, psychoterapeutka psychodynamiczna, współwłaścicielka best poradnia zdrowia psychicznego ever @dom_rozwoju, czyli Joanna Gruhn-Devantier. Istnieje przyjaźń i porozumienie między modalnościami 😉

Odcinek sponsorują słowa ambiwalencja i elastyczność, a odcinek dedykujemy wszystkim matkom i ich dzieciom, a także matkom matek i dzieciom ich dziatek. Bo każda matka, chociaż zapisuje rozdział “macierzyństwo” od nowa, jest księgą w której rozdział “dzieciństwo” był naznaczony innym macierzyństwem i czasem.

Za możliwość realizacji i dystrybucji kłaniam się nisko Patronom i Patronkom.

O Gościni: Joanna Gruhn-Devantier – psycholożka, psychoterapeutka w trakcie procesu certyfikacji.
Ukończyła Uniwersytet Warszawski oraz Szkołę Psychoterapii Dialog, a obecnie rozwija swoje kompetencje w Zaawansowanej Szkole Współczesnej Psychoterapii Psychodynamicznej. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży w nurcie psychodynamicznym, a szczególnie bliska jest jej metoda Psychoterapii Opartej na Mentalizacji. Współzałożycielka warszawskiej poradni psychologicznej Dom Rozwoju. 

Fot. moje @opowiedziane_swiatlem

Możesz posłuchać także na:

Brak komentarzy

Napisz komentarz